Hakkımızda

Dikkan, 1978 de kurulmuş olup Türkiye ve dünya çapındaki en önemli döküm ve vana üreticileri arasında yer almaktadır.Endüstriyel ve gemi vanaları üretimin yanı sıra Dikkan; ayrıca inşaat, makine, otomotiv, tarım ve sulama sektörlerine hizmet vermektedir. 90.000m2 açık / 35.000m2 kapalı alandaki entegre tesislerinde Dikkan A.Ş. modern CNC üniteleri, donanımlı laboratuarları, vana ve döküm konusundaki tecrübesi, üstün kalite anlayışı, AR-GE faaliyetleri, kurum içi ve kurum dışı eğitimleri, pazara olan hakimiyeti ve almış olduğu kalite sertifikalarıyla sektöründe öncülük etmeye devam etmektedir. Vana için gerekli olan Bronz, Kalaylı Bronz, Alüminyum Bronzu ve diğer Bakır alaşımlı dökümleri, indüksiyon ocaklarıyla, bünyesinde yer alan İz-Metal A.Ş. tarafından yapılmaktadır.

Yurt dışında büyük bir pazar payı olan Dikkan A.Ş. Amerika, Kanada, İngiltere, Almanya, Hollanda, İsveç, Fransa, Çin, Hırvatistan, İspanya, İtalya, Yeni Zelanda, Orta Doğu Ülkeleri, Afrika Ülkeleri ve Türki Cumhuriyetlere ihracat yapmaktadır.

Fiziksel ve Mekanik analizler için Dikkanın donanımlı laboratuvarlarında spektrometre, sertlik ölçme cihazı, PC destekli metal mikroskobu, uzama çekme ölçüm makinesi testleri yapılır.

Test sonuçları Üretim Belgesi ve 3.1 Muayene Sertifikası DIN EN 10204 normuna göre değerlendirilir. Üretim Lloyd's Register tarafından ISO 9001:2008 sertifikasına sahiptir. Ürünler ise TÜV Rheinland tarafından CE belgelidir.

Dikkan ayrıca;

LR (Lloyd’s Register / İngiltere),
DNV (Det Norske Veritas / Norveç),
BV (Bureau Veritas / Fransa),
GL (Germanischer Lloyd / Almanya),
TSE (Turk Standartlari Enstitusu / Türkiye) onay belgelerine sahiptir.


Dikkan, yatırımlarını devam ettirerek ve dengeli olarak üretimini geliştirerek, istihdam olanakları sağlayıp üst düzey müşteri memnuniyetine ulaşarak ulusal ekonomiye hizmet vermeyi amaçlamaktadır.

ifat tr